Image Sample 5Kurumunuzdaki bilgisayarlar, sunucular ve mobil aygıtlar virüs, solucan, truva atı gibi kötü amaçlı kodlara maruz kalabilirler. Günümüzde yaygın olarak, fidye elde etme amaçlı CryptoLocker virüsleri kullanıcı dosyalarını şifrelemektedir. CryptoLocker ve benzeri kötü amaçlı yazılımların sistemlerinize sızmasını engellemek için antivirüs programları gereklidir.

Güvenlik ilkelerinin daha sağlıklı bir şekilde yürütülmesi için merkezi yönetim ve raporlama işlevlerini de kapsayan bir antivirüs çözümünün kullanılması oldukça önemlidir.

3Nokta olarak tecrübeli kadromuz ile antivirüs kurulum, konfigürasyon ve desteği sunmaktayız. 5651 nolu kanun maddesi ile; Kişilere belli bir yerde ve belli bir süre internet kullanım olanağı sağlayan kurumların internete erişim yapılan sitelere, hangi cihazdan ve ne zaman yapıldığı gibi bilgilerin loglarının tutulması kanuni bir zorunluluk haline getirilmiştir. İlgili maddeyi yerine getirmeyen şirketlere para cezası uygulanmaktadır.

3Nokta olarak internet erişim kayıtlarınızı 5651 nolu yasaya uygun şekilde, zaman damgası ile damgalıyoruz ve kayıtlarınızın arşivlenmesini sağlıyoruz.

Image Sample 5Şirketinize gelen misafirlerinizin veya çalışanlarınıza rightait şahsi cihazları güvenlik gerekçesi ile ağınıza erişmemesi gerekmektedir.

3Nokta Bilişim olarak ağ güvenliğinizi sağlayabilmek adına 802.1x güvenlik protokolünü destekleyen kablolu ve kablosuz ağ cihazları kullanarak şirket ağınıza erişebilen cihazlarınızın kimlik doğrulama ve erişim düzeyine göre yetkilendirilmesini sağlarız.

Image Sample 5 MDM konusu başlangıçta her ne kadar çalışanlar tarafından izlenme olarak algılanmış olsa da yaşanan tecrübelerden dolayı bu algı son dönemde yerini bilgi güvenliği ve envanter yönetimine bırakmıştır.

Hızla gelişen mobil teknolojide tartışılan konu cihaz maliyetlerinden öte kuşkusuz içerisinde tutulan bilginin önemidir. Artık şirket içi kritik bir çok bilgi, gelişen mobil vb. bulut teknolojileri sayesinde telefon üzerinden erişilebilir ve işlenebilir hale geldiğinden, şirket cep telefonları güvenliğinin önemi artarak bir MDM yönetimi gerekliliği doğurmuştur. Her türlü datanın şirket dışında tutulabildiği bu yapıda cihaz ve kritik bilginin denetim ve kontrolü MDM çözümleri üzerinden sağlanmaktadır.

Mobile cihazların kullanım oranındaki artış beraberinde bu cihazların takibini zorlaştırmıştır. Gerek cihaz, gerek personel sirkülasyonu işletmelere ciddi zorluk getirmiştir. Bu noktada MDM in önemi artmaktadır.

Mdm çözümlerinin sağladığı önemli faydalara değinecek olursak;

Mobil cihazın çalınması ya da kaybolması halinde, güvenlik önlemi olarak tüm kurumsal veriler uzaktan silinebilir. Kurumsal verileri güvence altına almak amacıyla işletmelere yönelik bilgi güvenliği düzenlemeleri mobil cihazlara otomatik olarak uygulanabilir.(Ekran kilidi, Kameranın kapatılması vb.), İşletmelerin, bilgi güvenliği politikası esas alınarak, gerekli uygulamalar mobil cihazlara dağıtılabilir. Cihazdaki yazılım ve donanım verilerini düzenli olarak toplar ve kullanıcıların uygulamaları nasıl kullandıklarının izlenebilmesi gibi özellikler Mdm çözümlerinin sunmuş faydalardan sadece birkaçıdır. 3Nokta olarak konusunda uzmanlaşmış kadromuz ile destek sağlamış olduğumuz birçok kurumsal firmanın envanterindeki çeşitli mobil cihazları, Mdm çözümleri ile tek bir merkezden yönetebilmelerini sağlamaktayız.

Image Sample 5Son dönemde veri kaybı çözümleri etkin olarak kullanılmaya başlamıştır. Veri deyince internet üzerindeki bir köşe yazısı ile şirket mali bilgilerinin tutulduğu bir excel dosyası aynı tutulmamalıdır. Veri güvenliğinden (Data Lost Prevention) işletmelerde hassas bilginin şirket dışına çıkarılmamasına yönelik çözümlerdir. Dolayısı ile işletmelerde hassas ya da kritik veri bilgisinin oluşması çok önemlidir.

Bu tarz çözümlerde sağlıklı bir işleyiş oluşturulabilmesi için kullanıcı yetki düzeylerinin belirli limitler dahilinde sağlanmış olması gereklidir. 3Nokta olarak edindiğimiz tecrübelerle ihtiyaçlara yönelik çözümler sunmaktayız.

Yenidoğan Mahallesi, Edebali Caddesi No:12 34791 Sancaktepe - İstanbul
216 430 93 00
216 430 93 01
3nokta   Copyright © 2018 - 3NOKTA BİLİŞİM- Tüm hakları saklıdır.
Web Tasarımı  3nokta