Alt Yapı Çözümleri

Günümüzde, bulunduğu sektöründe, başarılı olarak kabul edilen firmaların geniş müşteri kitlelerine ulaşabilmesindeki etkenlerden biri de BT altyapılarının sağlamlığından kaynaklanmaktadır. Bilişim teknolojilerini etkin bir şekilde kullanan firmalar her zaman sektörde bir adım öne geçmekte ve bu nokta da altyapı sistemleri, firmaların üretken, kesintisiz ve kaliteli hizmet sağlayabilmeleri açısında önem arz etmektedir.

Altyapı sağlamlığı için birçok etken bulunmaktadır. Sistemler homojen bir yapı içerisinde, uygun ürünler ile, doğru dizayn edilmelidir. Doğru tasarlanmayan bir yapı, gereksiz yatırımlar yapılmasına yol açarak maliyeti olması gerekenden çok daha yukarı taşıyabilir.

Bu gibi nedenlerle yapı oluşturulurken dikkat edilmesi gereken teknik hususlardan bir kaçını aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.
1- En uygun topoloji seçilmelidir.
2- Uygun kablo(fiber, bakır) seçimleri yapılarak, kablolamanın titizlikle yapılması, sonlandırmalar
ve numaralandırmaların anlaşılır olması, en basitinden uygun priz seçimleri yapılması bile önem arz etmektedir.
3- Kullanılacak olan ağ cihazlarının kararlı, kurumsal ve yönetilebilir cihazlar olması, sistemlerin tek bir merkez üzerinden daha kolay yönetilebilmesini sağlamaktadır.

Özet olarak, altyapı oluşturulurken doğru seçimler yaparak, öngörülü bir yapı oluşturulması, sistemi devralacak olan kişiler tarafından sonradan yapılabilecek bir büyüme, ya da değişiklik çalışmaları zorlaştırmamalı, kolaylaştırmalıdır.

3Nokta olarak tüm bu etkenleri göz önünde bulundurarak, Cisco ürün ailesi ile kablolu, kablosuz network altyapılarının sağlanması konusunda müşterilerimize özel çözümler sunmaktayız.
Yenidoğan Mahallesi, Edebali Caddesi No:12 34791 Sancaktepe - İstanbul
216 430 93 00
216 430 93 01
3nokta   Copyright © 2018 - 3NOKTA BİLİŞİM- Tüm hakları saklıdır.
Web Tasarımı  3nokta